מוצרים לאפייה

כיום ניתן למצוא מאפים ומוצרי קונדיטוריה ללא סוכר. עם זאת, הסוכר הוא אחד החשובים שבין המוצרים לאפייה.

ישנם לא מעט הבדלים בין אפיה ביתית לבין רכישת מאפים בחנויות. אך רוב המוצרים האפויים, בין אם הוכנו בבית ובין אם במאפיה, עשירים בסיבים תזונתיים ומכילים כמות נמוכה יחסית של שומן. בין המוצרים הדרושים לאפייה גם סוכר. כיום מי שאופים בבית וגם במאפיות המשווקות את המוצרים שלהן באופן מסחרי, ניתן למצוא תפריט מוצרים עשיר, הכולל גם מאפים ללא סוכר כלל.

עם זאת, הסוכר הוא אחד החשובים שבין המוצרים לאפייה. הוא אחראי על הטעם של המוצר הסופי. הוא משמש גם לתהליכים שונים של יצירת ציפויים וקרמל בתוספת מרכיבים שונים. הסוכר מאזן את הטעמים החמוצים והמרירים של שאר המרכיבים הדרושים לתהליך האפייה, כגון קמח, ביצים וכולי. הוא מסייע ביצירת ציפויים, רטבים, מרינדות שונות, אותם מוסיפים למאפים שונים על מנת להעניק להם טקסטורות שונות.

כך, למשל, תוספת של רוטב, העשוי ברובו סוכר מומס בווניל נוזלי, לבצק של עוגת סברינה, יעניק לתוצר הסופי טעם מופלא בשילוב עם הקרם או הקצפת שמוסיפים לבצק הספוגי. תוספת של ציפוי קשיח, העשוי ברובו מסוכר שהתבשל בתוך סיר והומס, על גבי בצק של פחזנית ממולאת בקרם פטיסייר, תיצור מרקם מעניין בשילוב עם הרכות של הבצק.

הסוכר הוא שהופך את מוצרי הקונדיטוריה או האפייה מטעימים לבלתי נשכחים. הוא מאחד את טעמי המרכיבים השונים ומחדד את השילוב ביניהם. הוא סופח לחות ובכך מאפשר להאריך את חיי המאפה או העוגה.​

מ.בדיר - קמח איכותי לתעשיה

03-9360430