סוגי קמח – כל אופה חובב חייב להכיר

בשנים האחרונות גברו תכנית הבישול והאפייה המוצגות בטלוויזיה כמעט מדי יום. תחום האפייה התרחב וכל עקרת בית, ועיתים גם הגברים, הפכו קונדיטורים. לכל מאפה יש את המצרכים הנדרשים וסוגי קמח רבים אפשר להשיג בשוק הישראלי. מקמח לבן רגיל, קמח מלא, קמח שמרים, קמח תופח ועוד. כל אחד מסוגי הקמח מתאים לסוג אחר של אפייה. בעת האפייה רצוי להשתמש בסוגי קמח בהתאם למתכון. יש סוגי קמח המשמשים תחליף לקמח הלבן. סוגי קמח אלו המורכבים משבעה סוגי קמח שונים והם נחשבים לבריאים טעימים ומשביעים יותר מאשר הקמח הלבן.

 

סוגי קמח ובריאות האדם

  • בשנים האחרונות נכנס לתודעת אנשים רבים הבישול  הבריא. גם בתחום האפייה חל מהפך ואפייה בקמח לבן הופחת והקמח המלא תפס את מקומו. הוא אינו בריא חולי הסוכרת.
  • עד לפני כמה שנים מחלת הצליאק  לא הייתה מפורסמת כפי שהיא מפורסמת היום. אנשים לא היו מודעים לעובדה שהם צריכים לאכול אוכל נקי מגלוטן. גלוטן הוא אחד המרכיבים בקמח ומכאן שיצרני הקמח היו צריכים למצוא פתרון לאנשים אלו. כיום ניתן למצוא סוגי קמח המותאמים לחולי הצליאק. האגודה למען חולי הצליאק הצליחה גם להביא לכך שבמסעדות ובתי קפה צריך לסמן מאיזה סוגי קמח נאפו המאפים המוגשים.
  • קמח כוסמין התגלה רק בעשור האחרון והוא נקי מדישונים כימיים וכן הוא טוב לסובלים מאלרגיות. קמח אורז וקמח חומוס הם סוגי קמח טובים לאפיית לחם נטול גלוטן. שני סוגי קמח אלו עשירים בוויטמינים מקבוצת בי. כמו כן קמח תירס וקמח תפוחי אדמה אינם מכילים גלוטן והם מתאימים לחולי הצליאק. נוסף לכל סוגי הקמח יש גם קמח סויה שמקל על נשים בגיל המעבר.

 

פיתוחים אחרונים בתחום הקולינריה

ישנם יצרנים ומפתחי מזון בארץ,  שעל ידי סדרת קמחים ייעודיים מתאפשרת התאמה מיטבית של סוג הקמח למאפה. פרי פיתוח סוגי קמח אלו היא שיתוף פעולה של החברה עם אחד משפים האופים המובילים בארץ שעיקר התמחותו היא באפיית לחם. בנוסף לקמח לבן ומלא יש סוגי קמח נוספים כמו קמח תירס, קמח תפוחי אדמה, קמח אורז וקמח חומוס. הם משמשים תחליף להכנת מאכלים המכילים קמח ובריאים יותר מקמח לבן. 

סוגי לחמים
מ.בדיר - קמח איכותי לתעשיה

03-9360430