מה מסתתר מאחורי הקמח

בכל פעם מחדש זה אתגר לגשש לאפות חלה מוצלחת, עוגת שמרים ריחנית, או שלל מאפים חמימים. גם עבור מי שבקיא ובעל ניסיון עשיר בתחום עשוי להתקשות, וזאת כיוון שכל סוג של קמח מתנהג מעט שונה, מגיב מעט שונה ומרגיש מעט שונה בזמן העיבוד לבצק. על כן מי שמתעסק בתחום האפייה יודע שיש ללמוד כל סוג של קמח לעומק, כלומר יש לבחון את אופי הטחינה ויש לבחון כיצד הקמח מתנהג במגוון מצבים, ורק לאחר מכן יש להתחיל ללמוד לאפות ממנו חלות ולחמניות.

 

איכות לצד בריאות

 

יש דבר אחד עליו מסכימים כל האופים הגדולים -  קמח איכותי משפיע על איכות התוצאה, המרקם, הביס, הליך התפיחה ואף על המראה הסופי. על כן ראשית כל ולפני שבוחנים האם להוסיף ללחם גרעיני חמנייה או חמוציות, הרי שיש לבחור בקפידה את סוג הקמח. כמו כן ראוי לזכור שאנשים אוכלים לא מעט לחם במשך היום, ועל כן אם ניתן לוודא מראש שהלחם עשוי מקמח כמה שיותר בריא, הרי שללא ספק מדובר ברווח נקי. מכאן שאם ניתן לוודא שהלחם עשוי ממרכיבים מזינים ואיכותיים, שהמראה נהדר ושהתוצאה פשוט מאוד טעימה - הרי שניתן להמשיך ולאכול לחם ללא שום נקיפות מצפון, אלא בהנאה מרובה.

 

טריות והקפדה

 

ממש כשם שכל מוצר אכילה צריך להיות טרי, כך גם הקמח שלנו צריך להיות טרי. על כן יש לרכוש קמח רק ממקום שניתן לסמוך עליו, ממקום שלא יסכן את שמו הטוב וממקום שייבחן עבורכם את אופי טריות הקמח. כמו כן, על מנת ליהנות כפי שצריך מהקמח, גם חשוב לוודא שהוא שמור בתנאים האידאליים ושמקורו מזן חיטה איכותי- שתהיה אפייה מוצלחת וטעימה!

 

 

לקריאה נוספת: כיצד טוחנים קמח

מ.בדיר - קמח איכותי לתעשיה

03-9360430