איך אופים את זה | חומרי גלם לאפייה

לכל אחד מחומרי גלם לאפייה יש תפקיד בתהליך ייצור מוצרי המאפה. אבקת אפייה מסייעת בתהליך התפיחה של הבצק. היא מכילה מרכיבים חומציים, כך שאין צורך להוסיף מרכיבים אחרים שיסייעו לתפיחה, שלא בדומה לסודה לשתייה. אם מוסיפים לתרכובת הבצק אבקת אפייה בכמות גדולה מהדרוש, המוצר יתאפיין בטעם מריר. תוספת של אבקת אפייה בכמות נמוכה מהדרוש לא תמצה את פוטנציאל התפיחה של הבצק.

סודה לשתייה עשויה מסודיום ביקרבונט, ודורשת שילוב עם מרכיבים חומציים נוספים, כגון דבש, שוקולד או יוגורט. בדומה לאבקת אפייה, גם סודה לשתייה מסייעת בתהליך תפיחה של הבצק. תוספת של כמות גדולה מהדרוש תגרום לבצק להיות נוזלי מדי.

חמאה היא שומן מוצק שמתאים יותר לשימוש בתהליכים הקשורים באפייה מאשר מוצרי שומן אחרים. חמאה מוסיפה טעם למוצר. היא נמסה בטמפרטורה נמוכה יחסית מה שמעניק לעוגיות או למוצרי אפייה אחרים את מאפיין הנימוחות כשהם נמסים בפה. החמאה מסייעת גם בתהליך התפיחה ומוסיפה למוצרי האפייה לחות ועסיסיות.

ביצים הן אחד מהמרכיבים החשובים ביותר בתהליך האפייה. הן קשורות בעיקר בתהליך התפיחה ומשפיעות על נפחו של המוצר. הביצים הם גם המרכיב המאחד ומלכד את שאר מרכיבי התערובת. פרט לתפקידן המאחד, אפשר להשתמש בביצים גם על מנת לעבות את התערובת או כדי ליצור שכבת ציפוי מבריקה ויפה למאפה עצמו. ישנם מוצרי מאפה אשר לצורך הכנתם יש להפריד את חלבון הביצה מהחלמון. החלבון פועל כמרכיב מייבש, מייצב ומוסיף לחות. החלמון תורם לטקסטורה ולטעם.

מרכיב חשוב התורם לאיחוד מרכיבי התערובת הוא קמח. כשהפרוטאין שבקמח מתערבב עם הלחות והחום הוא מתפתח לגלוטן. סוגים שונים של קמח מכילים רמות שונות של פרוטאין, המתאימות לסוגים שונים של מוצרי מאפה.​

טיפים לאפיה
מ.בדיר - קמח איכותי לתעשיה

03-9360430